Jak wybrać dobry warsztat samochodowy? - Podpowiadamy

Jak wybrać dobry warsztat samochodowy?

Posted on

Z samochodem dzieje się coś złego? Dziwny hałas spod maski jest coraz bardziej niepokojący, a może auto wcale nie chce odpalić? Z takimi problemami do czynienia ma wielu kierowców. Wtedy pojawia się pytanie – Jak wybrać dobry warsztat samochodowy? Właśnie tej kwestii poświęcimy nasz dzisiejszy artykuł.

Warsztat samochodowy

Warsztat warsztatowi nierówny i trudno się z tym nie zgodzić. Kierowcy płacą duże pieniądze za naprawy swoich aut i chcą, by usługa wykonana była w prawidłowy sposób. Nieufność wobec warsztatów niestety rośnie, wszystko dlatego, że spora część kierowców nie ma mglistego pojęcia na temat awarii aut, a niektórzy mechanicy wykorzystują ów fakt dla własnych korzyści.

Uspokajamy jednak, że możemy znaleźć wiele porządnych warsztatów samochodowych, w których usługi wykonywane są z największą starannością, sprawnie i za uczciwą cenę.

Po czym poznać dobry warsztat samochodowy? 

Na jakie kwestie warto zwrócić uwagę, zanim oddamy swój samochód do warsztatu samochodowego?

  1. Opinie w Internecie dotychczasowych klientów – to prawdziwa kopalnia informacji. Najważniejsze są opinie negatywne – im więcej, tym oczywiście gorzej. Niezadowoleni klienci bardzo często wyrażają na forum swoje zdanie, zadowoleni są po prostu usatysfakcjonowaniu z usługi i często zapominają o napisaniu kilku słów na temat warsztatu. Brak wielu pozytywnych opinii nie musi oznaczać, że warsztat jest zły, zatrzęsienie negatywnych opinii w większości właśnie o tym świadczy. Oczywiście, nie ograniczajmy się tylko do Internetu, warto też podpytać znajomych.
  2. Wykaz i cennik usług – gdy już wybierzemy warsztat, warto abyśmy dokładnie dopytali o cennik i zakres usług. Porządny mechanik wie, przynajmniej w przybliżeniu, ile warte są jego usługi i z pewnością udzieli nam takiej informacji. Odpowiedź typu “Dogadamy się” nie wróży zbyt dobrze.
  3. Części do auta – bardzo często mechanicy zamawiają części do naprawianych samochodów. Dopytajmy dokładnie, jaka to będzie części i jak dużo będzie kosztować. Zarówno bardzo niskie ceny, jak i wygórowane nie wróżą niczego dobrego.
  4. Czas realizacji – o tę kwestie również warto dopytać, w szczególności, jeśli oddajemy samochód do warsztatu, w którym mechanik liczy sobie stawkę ze godzinę. Wymiana płynów eksploatacyjnych czy filtrów nie jest bardzo czasochłonna i żadnemu mechanikowi nie zajmie wiele czasu.
  5. A co, gdy potrzebujemy specjalisty zajmującego się naprawami blacharsko-lakierniczymi. Wtedy najlepiej poprosić o fotografie dotychczasowych prac, z pewnością dostarczą one wielu cennych informacji.

 

Na koniec

To tylko przykładowe wyznaczniki. Kto pyta nie błądzi! Pytajmy więc i analizujmy odpowiedź mechanika. Sprawdzajmy opinie o warsztatach i jakości usług. Wtedy zyskamy pewność, że nasz samochód znajduje się w bezpiecznych rękach.

 

Szukasz dobrego mechanika w Zgorzelcu? Sprawdź naszą ofertę USŁUGI WARSZTATOWE.

 

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *