autolaweta-zgorzelec

Pomoc drogowa – dlatego warto korzystać?

Posted on

Niespodziewana usterka samochodu czy kolizja drogowa to sytuacje, z którymi zetknął się niejeden kierowca. W takich momentach pojawiają się nerwy i stres – najlepszym rozwiązaniem zazwyczaj okazuje się wezwanie pomocy drogowej.

Pomoc drogowa

Z usług pomocy drogowej korzysta wielu kierowców. Specjalistyczne firmy szybko docierają na miejsce i zapewniają kompleksowe wsparcie. Jakie jeszcze kwestie przemawiają, ze tym, że warto korzystać z usług takich firm?

  1. Specjalistyczne pojazdy

Firmy zajmujące się pomocą drogową dysponują flotą specjalistycznych pojazdów. Dzięki różnego typu lawetom i autolawetom możliwy jest sprawny i w 100% bezpieczny przewóz auta w docelowe miejsce. Fachowcy doskonale wiedzą w jaki sposób umieścić samochód na platformie oraz, w jaki sposób go zabezpieczyć. Dzięki temu kierowca nie musi martwić się o swoje auto.

  1. Wiedza i doświadczenie

Osoby zajmujące się pomocą drogową mogą pochwalić się specjalistyczną wiedzą i umiejętnościami. Bardzo możliwe, że zdiagnozują naszą usterkę i udzielą nam kilku informacji na jej temat. dzięki temu z pewnością będziemy spokojniejsi.

  1. Sprawna pomoc

Bardzo istotny jest również fakt, że firmy zajmujące się pomocą drogową szybko dotrą na miejsce zdarzenia i udzielą nam wsparcia – to z pewnością zaoszczędzi nam nerwów.

  1. Możliwość naprawy

Wiele firm oprócz holowania samochodów zajmuje się również ich naprawą. Na życzenie kierowcy firma może przewieźć auto do warsztatu, w którym  mechanicy zdiagnozują i usuną zarówno drobne usterki, jak i poważne awarie. To nie koniec! Wiele firm jest w stanie niewielkie naprawy wykonać “od ręki” i na miejscu. Dzięki temu będziemy mogli bez obaw wyruszyć w dalszą trasę i unikamy kosztów związanych z holowaniem  auta.

  1. Samochód zastępczy

Warto również wspomnieć o tym, że niektóre z firm oferują samochody zastępcze. To duża zaleta – dzięki temu nie musimy rezygnować ze swoich planów.

Podsumowując, skorzystanie z usług firmy specjalizującej się w świadczeniu pomocy drogowej niesie za sobą mnóstwo korzyści i daje nam pewność, że nasz samochód sprawie i bezpieczne dotrze do miejsca docelowego. Takiej gwarancji nie mamy, gdy na przykład przewozem naszego auta zajmują się przypadkowe osoby, nie mające specjalistycznej wiedzy i doświadczenia.

Na koniec

Jak widać zalet korzystania z usług pomocy drogowej jest wiele. Warto więc zawsze mieć przy sobie  numery do kilku firm, z pewnością, w razie usterki pojazdu zaoszczędzi nam to wielu nerwów.  Dobrze o tym pamiętać, w szczególności wtedy, gdy wybieramy się w dłuższą podróż – dla bezpieczeństwa w porę zaopatrzmy się w numery do firm zlokalizowanych w różnych miejscowościach.

Jeśli potrzebujesz pomocy – skontaktuj się z nami w tej kwestii

 

Szukasz dobrej lawety w Zgorzelcu lub Bolesławcu? Sprawdź nas – Pomoc Drogowa Bolesławiec

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *